Hlavní navigace

Fakturace - Slovensko

  • (neregistrovaný) 86.61.237.---

    18. 4. 2010 18:44

    Dobrý večer,

    prosím o radu. Obdržela jsem fakturu (jsem plátce DPH) od slovenského plátce za služby provedené na stavbě (stavba na území v ČR). Ćástka je vyfakturována s českou daní.

    Je způsob vyfakturování v pořádku?



    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2010 19:10

      Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

      Re: Fakturace - Slovensko
      dle § 10 ZDPH je místem plnění při poskytnutí služby vztahující se k nemovitosti místo, kde se nemovitost nachází.
      Nemovitost je v ČR-místo plnění je tady-fakturace správně.

    • 18. 4. 2010 19:18

      Katka D. (neregistrovaný) 86.61.237.---

      Re: Fakturace - Slovensko
      Jestli tomu rozumím správně, mohu si vyčíslenou čátku DPH odečíst jako daň na vstupu?

      Je to mimo Reverse charge?







      >>Dobrý večer,
      >>
      >>prosím o radu. Obdržela jsem fakturu (jsem plátce
      >>DPH)
      >>od slovenského plátce za služby provedené na stavbě
      >>(stavba na území v ČR). Ćástka je vyfakturována s
      >>českou
      >>daní.
      >>
      >>Je způsob vyfakturování v pořádku?
      >>
      >>
      >>
      >>Děkuji za odpověď.
      >>
      >
      >
      >dle § 10 ZDPH je místem plnění při poskytnutí služby
      >vztahující se k nemovitosti místo, kde se nemovitost
      >nachází.
      >Nemovitost je v ČR-místo plnění je tady-fakturace
      >správně.

    • 18. 4. 2010 19:25

      Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

      Re: Fakturace - Slovensko
      >Jestli tomu rozumím správně, mohu si vyčíslenou čátku
      >DPH odečíst jako daň na vstupu?
      >
      >Je to mimo Reverse charge?

      domnívám se, že je to tak, jak píšete.
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >>>Dobrý večer,
      >>>
      >>>prosím o radu. Obdržela jsem fakturu (jsem plátce
      >>>DPH)
      >>>od slovenského plátce za služby provedené na stavbě
      >>>(stavba na území v ČR). Ćástka je vyfakturována s
      >>>českou
      >>>daní.
      >>>
      >>>Je způsob vyfakturování v pořádku?
      >>>
      >>>
      >>>
      >>>Děkuji za odpověď.
      >>>
      >>
      >>
      >>dle § 10 ZDPH je místem plnění při poskytnutí služby
      >>vztahující se k nemovitosti místo, kde se nemovitost
      >>nachází.
      >>Nemovitost je v ČR-místo plnění je tady-fakturace
      >>správně.

    • 18. 4. 2010 19:27

      Katka D. (neregistrovaný) 86.61.237.---

      Re: Fakturace - Slovensko
      Děkuji.



      >>Jestli tomu rozumím správně, mohu si vyčíslenou čátku
      >>DPH odečíst jako daň na vstupu?
      >>
      >>Je to mimo Reverse charge?
      >
      >domnívám se, že je to tak, jak píšete.
      >>
      >>


      >>
      >>
      >>
      >>
      >>>>Dobrý večer,
      >>>>
      >>>>prosím o radu. Obdržela jsem fakturu (jsem plátce
      >>>>DPH)
      >>>>od slovenského plátce za služby provedené na stavbě
      >>>>(stavba na území v ČR). Ćástka je vyfakturována s
      >>>>českou
      >>>>daní.
      >>>>
      >>>>Je způsob vyfakturování v pořádku?
      >>>>
      >>>>
      >>>>
      >>>>Děkuji za odpověď.
      >>>>
      >>>
      >>>
      >>>dle § 10 ZDPH je místem plnění při poskytnutí služby
      >>>vztahující se k nemovitosti místo, kde se nemovitost
      >>>nachází.
      >>>Nemovitost je v ČR-místo plnění je tady-fakturace
      >>>správně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).