Hlavní navigace

Výroba mýdla a kosmetiky

• (neregistrovaný) 85.71.190.---

9. 9. 2011 18:10

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jakými hygienickými předpisy se musím řídit při výrobě mýdla a kosmetiky (což spadá do živnosti volné) a kde najdu podrobnosti?
    Předem děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2011 18:55

bobinal (neregistrovaný) 93.181.108.---

Dobrý den, je nutné v první řadě mít vysokou školu chemickou a nebo lékařskou fakultu. Pokud toto nesplňujete, tak alespoň sehnat člověka, který Vám bude dělat garanta, většinou takového člověka těžké sehnat,a když tak je to za peníze, neboť tento člověk ručí za vše. Poté musíte sehnat chemika, který Vám udělá podrobný rozbor a složení výrobku a to musíte nechat schválit Státním zdravotním ústavem a nebo člověkem, který má udělenou akreditaci. Vše je zpoplatněno, každá položka se platí samostatně. Dále je nutné hygienické schválení dle vyhlášky 258/2000 sb. Vše musí splňovat přísná hygienická pravidla. Manžel má výrobnu, tak proto vím, co to všechno obnáší :-). Ráda Vám případně ještě zodpovím, dotazy na meilu:-). Pokud se Vám toto vše povede, přejí Vám úspěch a hodně odběratelů. Vyrobit není problém, ale je problém v dnešní době prodat.

• 23. 10. 2011 22:43

j.roskova (neregistrovaný) 82.208.25.---

dobrý den chtěla by jsem vozit kosmetiku z EU /Anglie Polsko nemohly by jste mi prosím poradit jak na to??

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).