Hlavní navigace

Zdanitelné plnění 31. 12. 2009

  • (neregistrovaný) 90.177.130.---

    20. 4. 2010 8:18

    Vyskytly se nám dvě dodavatelské faktury se zdanitelným
    plněním 31. 12. 2009, které přišly pozdě a nebyly
    uplatněny v přiznání k DPH za IV. čtvrtletí 2009. Lze
    je uplatnit v přiznání za I. čtvrtletí 2010 a nebo se musí
    podat dodatečné přiznání k DPH za IV. čtvrtletí 2009?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 4. 2010 8:29

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Zdanitelné plnění 31. 12. 2009
      pokud nepoužíváte krátítcí koeficient, můžete uplatnit faktury
      z loňského roku kdykoliv do tří let od původního data zdanitelného plnění z původní faktury.
      dodatečné jen když používáte krátící koeficient.

    • 20. 4. 2010 9:06

      Sarry (neregistrovaný) 193.86.157.---

      Re: Zdanitelné plnění 31. 12. 2009
      Nám na školení říkali, že vždy jen do konce zdanitelného období daného roku. Takže můžete i leden v prosinci, ale už ne prosinec v lednu následujícího roku. Na to už jen dodatečné a to až do 3.let zpětně.

    • 20. 4. 2010 9:24

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Zdanitelné plnění 31. 12. 2009
      >>>Vyskytly se nám dvě dodavatelské faktury se
      >>>zdanitelným
      >>>plněním 31. 12. 2009, které přišly pozdě a nebyly
      >>>uplatněny v přiznání k DPH za IV. čtvrtletí 2009. Lze
      >>>je uplatnit v přiznání za I. čtvrtletí 2010 a nebo se
      >>>musí
      >>>podat dodatečné přiznání k DPH za IV. čtvrtletí 2009?
      >>
      >>pokud nepoužíváte krátítcí koeficient, můžete
      >>uplatnit faktury
      >>z loňského roku kdykoliv do tří let od původního data
      >>zdanitelného plnění z původní faktury.
      >>dodatečné jen když používáte krátící koeficient.
      >
      >Nám na školení říkali, že vždy jen do konce
      zdanitého období daného roku. Takže můžete i leden v
      >prosinci, ale už ne prosinec v lednu následujícího roku. Na to
      >už jen dodatečné a to až do 3.let zpětně.

      NENÍ PRAVDApředcházející odpověď,můžu udělat až do tří let od data zdanitelného plnění na původní faktuře - § 73/11.
      Pokud používáte krátící koeficient uděláte u odpočtu plnění určených ke krácení dodatečné - § 73/10

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).