Hlavní navigace

Zdanění osvobozené od DPH

  • (neregistrovaný)

    22. 4. 2010 8:33

    Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte jak se jmenuje ta větička, která se píše na faktury při vývozu zboží do EU (osobození dle § 64 zák.???) A jak je to když nám Slovák, plátce DPH účtuje provizi za zprostředkování? Píšeme tu fakturu za něj, protože jsme internetový obchod a fungujeme na základě MLM a provize vyplácíme na základě faktur, které za klienty vystavujeme my.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 4. 2010 9:47

      Jana N. (neregistrovaný)

      Re: Zdanění osvobozené od DPH
      Při dodání zboží do EU píšeme dle § 64 -osvobození při dodání zboží do jiného členského státu. Vývoz zboží je něco jiného-do třetích zemí.
      V případě , že vám Slovák , plátce dph účtuje za provizi zprostřed.,
      je to jakoby forma přijaté faktury od něj,přijatého plnění za jeho služby provedené pro vás, pak bych dala do daňového přiznání jako pořízení služeb z unie ř. 5 a 44 samovyměřením 20% dph

    • 22. 4. 2010 10:05

      klárinka (neregistrovaný)

      Re: Zdanění osvobozené od DPH
      Ano máte pravdu, tak jsem si to taky myslela, ale zajímalo mě zda bych na tu fakturu měla napsat třeba, že DPH je povinen ten Slovák odvést na Slovensku a jak ta věta zní???

    • 22. 4. 2010 10:34

      Jana N. (neregistrovaný)

      Re: Zdanění osvobozené od DPH
      dopsala bych -osvobozeno dle § 64 -dodání zboží do EU, povinnost
      zdanění vzniká příjemci zboží.

    • 25. 4. 2010 20:27

      taky Lenka (neregistrovaný)

      Re: Zdanění osvobozené od DPH
      Zprostředkování prodeje přeci není dodání zboží do EU ... takže jaksi u zprostředkování bych se asi na § 64 neodkazovala, že?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).