Hlavní navigace

Přítel vyhrožuje odebrání dcery

• (neregistrovaný) 62.168.54.---

22. 4. 2010 10:40

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,dcera žije s přítelem (oba jsou postižený) mají dcerku a moje dcera už od něj chtěla odejít,ale on jí citově vydírá a bojí se od něj odejít. Stále ji vyhrožuje že dceru dostane on.On je na vozíku a nosí plíny a unich doma i na chodbě to tak páchne že tím pachem je načichlá i vnučka a taky doma mají hroznej nepořádek že se bojím aby vnučka něco nechitla,nemůžu se na to dívat a nevím co stím. Stále nemají peníze on každý měsíc si kupuje nový mobil a ode mne chtěji peníze,ale já taky těch peněz moc nemám abych jim mohla dávat.Dcera Jana je na tom psychicky špatně nechce si to přiznat,ale má exzem po celém těle.Můžete mi prosím nějak poradit?díky a přeji Krásný den Nováková

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 4. 2010 10:54

Celinka (neregistrovaný) 193.86.121.---

Re: Přítel vyhrožuje odebrání dcery
      Tady jste na fóru, kde se probírají spíš účetní a daňové problémy.
      Zkuste třeba nějakou linku důvěry, sociálku, Bílý kruh bezpečí, Host, cetrum pro rodinu...

• 22. 4. 2010 11:55

... (neregistrovaný) 193.86.121.---

Re: Přítel vyhrožuje odebrání dcery
      Orgán sociálně-právní ochrany dětí při obci s rozšířenou působností vám sice nebude doma uklízet, ale měl by v rámci preventivního působení na rodiče dosáhnout podmínek pro "příznivý vývoj, řádnou výchovu, ochranu oprávněných zájmů dítěte" atd. (více zákon 359/1999 Sb. a hlava první části druhé zákona o rodině).
      Nevím, zda je to dobrá rada, páka na rodiče ze strany OSPOD spočívá především v podobě odebrání dítěte a jeho umístění do ústavní výchovy. Vašeho případu by se to týkat nemělo, špatné hygienické podmínky jako důvod odebrání by mohly být po zásahu ombudsmana minulostí
      (http://www.ochrance.cz/uploads/tx_odlistdocument/Rodina_a_dite.pdf )

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).