Hlavní navigace

Mateřská druhé dítě

  • (neregistrovaný)

    22. 4. 2010 13:47

    Moc prosím o radu, vyplnuji papíry pro zaměstnankyni která jde s druhým dítětem na MD, mám žádost o penežitou pomoc k mateřství. Co napíšu do přílohy když naposledky pracovala v roce 2007, mám tam dát za celý rok nuly a do vyločených dob počty dní? Pak mám ještě papít potvrzení o nároku na dávky a tady netuším co vyplnit bod E nárok na náhradu mzdy, ona asi nemá nic když byla na MD, nebo ano? a má nárok na proplacení dovolené když kde z mateřské na meteřkou? Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 4. 2010 13:56

      xy5

      Re: mateřská druhé dítě
      pokud si nečerpala dovolenou ihned po MD a nyní jde z rodič. D na novou MD, tak již nemůže čerpat dovolenou po rodič. dovolené, neboť MD má přednost
      dovolená jí tedy propadla
      teď si bude moci vyčerpat dovolenou ihned po MD, ale jen nárok za letošní rok
      mělo by to být v jejím zájmu, aby si o čerpání dovolené ihned po MD zažádala, neboť se může stát, že znovu otěhotní a dovolená jí opět propadne
      dovolená nelze proplácet, pokud trvá PP
      musíte jít do roku, kde má alespoň 30 KD, aby bylo čím dělit
      Nemá-li zam-ec v RO 12 kal. měs. před vznikem soc. události VZ, nebo jsou-li v tomto RO jen vyl. dny, je RO první předchozí kal. rok, v němž byl dosažen započit. příjem a je v něm alespoň 30 KD, jimiž se dělí VZ.

    • 22. 4. 2010 13:57

      RenataH (neregistrovaný)

      Re: mateřská druhé dítě
      Jdete nazpět do roku, v němž odpracovala alespoˇv 30 dní. To bude nejspíš ten r.2007, takže RO 1.1.2007-31.12.2007, příjmy a vylouč.doby v tomto roce.
      Předpokládám, že nejde z mateřské na mateřskou, ale z rodičovské na mateřskou.
      Dovolená se neproplácí (pouze při ukončení PP), ale dle mého názoru, pokud by si požádala, byste jí měli umožnit čerpání, pokud má ještě nějaký nárok (to byste měli vědět vy, zda např. nečerpala před nástupem na MD)

    • 22. 4. 2010 14:04

      Králová (neregistrovaný)

      Re: mateřská druhé dítě
      Tz.že ted kdyý už nastoupila na MD tak dovolenou už čerpat nemůže. A do formuláře Potvrzení o nároku na dávky ovlivnující nárok a výši rodičovského příspěvku vyplním co? Tam je bdo A, B, C,D se mě netýká a E? náhrada mzdy za 14 dní, to má nebo nemá když jde z rodičovksé na metřskou?

    • 22. 4. 2010 14:13

      Králová (neregistrovaný)

      Re: mateřská druhé dítě
      Moc všem děkuji za odpovědi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).