Hlavní navigace

Součásti hmotného majetku

  • (neregistrovaný)

    22. 4. 2010 15:52

    Koupili jsme nemovitost, kterou rekonstruujeme. Prakticky zůstali pouze zdi. Letos to zařadíme na odpisy, ale nevím co s položkami, jako jsou stropní světla, ventilátory atd. Musím to dát k celkové částce na odpis (ale odepisovat svítidla 30 let????) nebo to můžu dát do drobného majetku a do nákladů?
    Existuje prý nějaký úřad, kde se za určitý peníz provádí zatřídění a toto musí FÚ uznat. Znáte to?
    Děkuji za reakce

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 4. 2010 7:18

      Jiřina (neregistrovaný)

      Re: součásti hmotného majetku
      Cenu bych zvyšovala pouze o věci, které jsou s nemovitostí pevně spojené (kotel, rozvody kamerového systému). Samostatné věci bych zařadila jako jednotlivé předměty drobného majetku. Můžete kdykoliv přenést nebo vyměnit. J.

    • 23. 4. 2010 8:17

      anka (neregistrovaný)

      Re: součásti hmotného majetku
      U rekonstrukce budovy je to docela fuška rozklíčovat. Pokyn D300 k §26 Vám pomůže. Záleží také jak máte rozepsány jedn. dodávky.
      Vzhledem ktomu, že se jedná o dlouhodobou a drahou investici bych zvážila možnost závazného posouzení §33a (10 tisíc).

    • 23. 4. 2010 8:31

      Maxx (neregistrovaný)

      Re: součásti hmotného majetku
      My jsme dělali rekonstrukci budovy před několika lety. Dělala to pro nás stavební firma. Měla cca 3 faktury na práci. Nebyla jsem schopna s toho vytahat stropní světla. Ale i ty jsou podle mého součástí budovy.
      Já jsem zahrnula celé ho technického zhodnocení.
      Ale znám případ, kdy si to firma dělala sama, a rozpitvávali to až tak, která zeď zůstala původní (oprava) a která se posunovala (zhodnocení).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).