Hlavní navigace

Invalidní důchod a ukončení PP

 • (neregistrovaný)

  23. 4. 2010 10:26

  Náš zaměstnanec je již delší dobu v pracovní neschopnosti (ne pracovní úraz atd). Zažádal si o invalidní důchod, ze sociálky nám došlo oznámení o ukončení podpůrčí doby pro výplatu nemocenského v září. Jak ukončit pracovní poměr (je na dobu neurčitou) -dohodou nebo výpovědí pro dlouhodobou nezpůsobilost? Budeme platit nějaké odstupné? A co je pro zaměstnance výhodnější - vzhledem k výpočtu důchodu či případných dávek, rozhodné období... (v tom se vůbec neorientuji)- rozvázat PP už nyní nebo až v září?
  Práci už nebude schopen vykonávat v inv. důchodu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 4. 2010 10:31

   all (neregistrovaný)

   Re: invalidní důchod a ukončení PP
   Tohle všechno je starostí zaměstnance, on nemůže (musíte mít vyjádření i závodního lékaře) konat práci. Přiznání ID není důvodem ke skončení pracovního poměru. Čili na něm záleží, zda nastoupí do práce, dá výpověď nebo se bude s vámi snažit dohodnout na skončení pracovního poměru dohodou.

  • 23. 4. 2010 11:00

   pájka (neregistrovaný)

   Re: invalidní důchod a ukončení PP
   Do práce určitě nenastoupí. Potřebovala bych vědět, co je pro něj nejvýhodnější.

  • 23. 4. 2010 11:52

   xy5

   Re: invalidní důchod a ukončení PP
   tak jestli už nechce do práce nastoupit a zam-tel s tím souhlasí, tak se domluvte, že až bude mít skončenou neschopenku, tak uděláte dohodu o rozvázání PP k tomu dni, kdy bude posl. den v PN (není nárok na odstupné)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).