Hlavní navigace

diety

  • (neregistrovaný) 93.99.183.---

    24. 4. 2010 22:13

    Je nějaký zákon, který nařídí zaměstnavateli, vyplatit zaměstnanci diety? Pracuji v lese, dostáváme diety když musíme na místě kde pracujeme být například týden v kuse. Jenomže jsme od prosince nedostali žádné diety vyplacené. Chci vědět jestli se mohu proti tomuto přístupu zaměstnavatele bránit, bojím se abych je ještě dostal zaplaceny. Email nemám zasílám emal přítelkyně

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 4. 2010 23:35

      v.e.n.d.y.

      Re: diety
      Stravné (jak se správně jmenují "diety") řeší zákoník práce, §156-172, je zde nahoře v liště pod záložkou ZÁKONY, můžete si jej pročíst. Je důležité, co máte napsáno v pracovní smlouvě jako místo výkonu práce. Každá cesta mimo toto místo, je pro Vás cestou služební a náleží Vám stravné dle hodin, které na ni strávíte.
      od 5 - 12 hod. 61-73 Kč
      od 12 - 18 hod. 93-112 Kč
      nad 18 hod. 146-174 Kč
      Vyšlo ve č. 462/2009 Sb. konkrétní výše má být určena ve vnitřní směrnici Vaší firmy. Musí být však zachována alespoň minimální hranice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).