Hlavní navigace

služby pro SVJ

  • (neregistrovaný) 89.102.239.---

    26. 4. 2010 13:50

    SVJ odsouhlasilo, aby muj syn byl správce a prováděl drobnou údržbu , jednal na úřadech a telefonicky zajišťoval opravy na domě atd.za cenu 12000kč ročně. Jak máme učtovat,když podniká a je plátce dph.
    1.Má fakturovat, odvádět dph 20%,platit SP a ZP a nechat si vystavit živnostenský list na slžby pro SVJ?
    2. Nebo na základě smlouvy vyúčtovat příjem 12000 a uvádět jej
    v §10.? Neplatit dph, neplatit SP ani ZP?Co dávat do nákladů?
    Telefon,cesťáky?Pak by musel krátit tyto v §7).

    Prosím co je správnější, aby nemohl FU napadnout.
    Díky za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 4. 2010 22:05

      v.e.n.d.y.

      Re: služby pro SVJ
      Nejjednodušší je aby SVJ zaměstnalo Vašeho syna na Dohodu o provedení práce a vyplácelo mu odměnu 1 000,- měsíčně. Neplatí se SP a ZP, jen daň 15%....a pokud bude ve smlouvě uvedeno, že mu SVJ proplatí i náklady na telefon, cesťák a podobně, bude mu to vyplácet třeba z pokladny proti předložení dokladů....A pokud u nich syn podepíše Prohlášení, nebude platit ani žádnou daň, na konci roku si pak na základě potvrzení od SVJ přizná své příjmy do §6 DPFO

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).