Hlavní navigace

daňový doklad k záloze

• (neregistrovaný) 94.113.192.---

26. 4. 2010 19:37

dobrý den,
    v prosinci 2009 jsme zaplatili zálohu na auto ve výši 150.000 firmě A s.r.o.
    trvala jsem na daňovém dokladu, abych mohla uplatnit DPH ze zaplacené zálohy, jejich paní účetní, že mi ho dodá, tak jsem v dobré víře v přiznání za 4.kvartál uplatnila odpočet ze 150.000...dodala mi doklad, kde oněch 150.000 bylo v rozpise v sazbě 0%, po několaka urgencích doklad nevystavila
    v březnu jsme auto převzali..
    paní účetní vystavila výdajový doklad/bez jakéhokoli dobropisu/ na 150.000 a fakturu na auto za 350.000, kterou jsme uhradili hotově, ikdyž jsme vlastně dopláceli 200.000-jako doplatek.
    na faktuře ani zmínka o záloze, vše samozřejmě s 20% dph
    co teď s tím...myslím si, že nepostupovali správně, že měli opravdu vystavit daňový doklad k přijaté platbě a následně v březnu vystavit fakturu na doplatek???

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 4. 2010 21:49

v.e.n.d.y.

Re: daňový doklad k záloze
      Ano, máte pravdu, s.r.o. musí vystavit daňový doklad na přijatou zíálohu. Pro Vás je to ale ponaučení, neúčtovat nic bez řádného dokladu, protože když se Vám nepovede získat zpětně daňový doklad na to, co jste už uplatnil v DPH, budete muset podat dodatečné DP a DPH z prosince vrátit a teprve v březnu si uplatnit odpočet podle faktury dodavatele...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).