Hlavní navigace

Jak učtovat soukromou dan,platí ji firma

 • (neregistrovaný)

  5. 5. 2010 10:09

  dobrý den.

  po dlouhých peripetiích nám významná danová, ucetní a právní kancelář vypočetla zpětně dan za zaměstnance pracujícího mimo naši republiku za rok 2007, 2008 a 2009. zaměstnanec platil zálohy na daně pouze jiné zemi, ale český FÚ nedostal nic. prosím neptám se zde zda je to tak správně, to už jsme draze zaplatili této kanceláři a nepotřebuji k tomuto rozhodnutí žádný komentář. můj dotaz je uplně jiný. viz dále:

  nyní tato kancelář vypracovala danová přiznání fyzické osoby (není to právnická osoba. je to náš zaměstnanec pracující mimo čr)za rok 2007, 2008 a 2009 a poslala je na náš FÚ. naše firma tyto daně zaplatila ze svého účtu.
  po zaměstnanci NECHCE NIC ZAPLATIT. ZAPLATILA TO SAMA. zaměstatnec nemá vůči firmě žádný dluh.

  a já nechápu jak mám zaúčtovat předpis interním dokladem. myslíte jako třeba poskytnutý věrnostní ,,bonus,, pro zaměstnance?
  548 / 333 (548 prototže je to náklad firmy?)
  bankovní výpis, platba daní na účet finančního úřadu:
  333 / 221
  fakt nevím, to jsem ješte nezažila
  díky
  Mája

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 5. 2010 10:30

   m. (neregistrovaný)

   Re: jak učtovat soukromou dan,platí ji f
   Tak to je podle mého názoru plnění ve prospěch zaměstnance, tudíž přidanit apod., nemá nárok na to, abyste to za něho platili, a také bych to dala za firmu nedaňově - není to povinnost firmy, ale zaměstnance, rovněž právní výklady k této záležitosti bych asi nedala daňově, netýká se firmy, ale zaměstnance - záleží jak zní faktura. Nebo snad víte o zaměstnavatelích, kteří platí daně zaměstnanců ze svého?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).