Hlavní navigace

Sezónní podnikání

• (neregistrovaný) 77.48.92.---

19. 9. 2011 13:30

Dobrý den, podnikám v zemědělství, nevedu daňovou evidenci, náklady uplatňuji paušálně. Výpěstky zákazníkům fakturuji pouze v měsících červenec-září, jinak fakturačně v ostatních měsících vlastně nepodnikám a jen si platím důchodové a zdravotní pojištění (cca 3 roky). Je možné, abych měl v měsících říjen-červen pozastavenou živnost a byl v evidenci ÚP? Je to doba, kdy jen "čekám" až vše vyroste a budu to moci prodat. Nebo toto "čekání" je také posuzováno jako podnikatelská činnost?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2011 13:56

Rop

Podle toho, kdy fakturujete nelze určit sezonost.

Vy de facto podnikáte celý rok a občas máte nějakou tu technologickou přestávku.

Přirovnal bych to k houslaři, který taky týden čeká než mu uschne lepidlo a housle dělá půl roku :-)

• 19. 9. 2011 17:30

David Kadeřábek (neregistrovaný) 77.48.92.---

Děkuji Vám za reakci, ovšem ještě to rozeberu čistě teoreticky i když to už není konkrétně můj případ.

V dubnu zasadím, pak čekám až to vyroste a v září sklidím a prodám. Od října pozastavím podníkání, protože v tu dobu není jisté, zda opět v dubnu zasadím. 
      Jak mi někdo dokáže, že jsem byl v době od října do března v technologické přestávce a ne skutečně nezaměstnaný a pak jsem se rozhodnul k podnikání vrátit?

• 19. 9. 2011 18:25

Rop

Ono jde hlavně o to, že tou sklizní práce nekončí a zasazením nezačíná ...

Ale pokud opravdu sedíte doma se založenýma rukama, tak přerušte podnikání a alou na úřad práce ... oni vás do nějaké kolbenky doporučí  :P

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).