Hlavní navigace

DPH a problem s neoznámením FÚ

• (neregistrovaný) 88.102.7.---

19. 9. 2011 14:39

Dobrý den,

mám na Vas takový dotaz.Podnikal  jsem  jako platce daně do 1.Q 2010.Cili od 1.4 2010 jsem již dan nevykazoval ani nefaktruroval.Problém je v tom,že jsem o tom nedal vědět FÚ,a 3.Q az do 12.7.2011 kdy mi bylo zruseno z moci uřední jsem byl veden v registru.
    Problém je v tom ,že FU po mě chce doplatit dan za techto 14 mesicu.Nemel jsem  ani obrat milion.Muzete mi poradit jak z toho ven? FU chce abych opravil Faktury za celou tuhle dobu a svym odberatelum napočítal dph,je i jiny zpusob jak z toho ven?Problem je v tom že dph je cca 180 000.Pochopim kdyby mi dali pokutu za tu administratvini chybu a ne delat takovy veci kolem toho.
    Prosim o Vas nazor.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2011 18:29

Rop

Tohle není administrativní chyba, to je nesplnění zákonných povinností. Na té registraci od finančního úřadu to DPH celé leží a běží. Bez ní nemůžete fakturovat s DPH a s ní nemůžete fakturovat bez DPH.

No ale nevěšte hlavu ... máte možnost si za tu dobu uplatnit i nárok na odpočet u přijatých plnění.

• 20. 9. 2011 1:09

jezevec (neregistrovaný) 213.151.87.---

bohajeho - a vy jste PŘESTAL vykazovat dph na základě čeho?????
      jakože jen-tak jste se 01.dubna vydíval z okna, a naznal že dph vás už vod zejtra nebude tankovat?

• 20. 9. 2011 10:03

bez přezdívky

ne pro každého je výhodné být plátce DPH...pokud máte vstupy nic moc (třeba účetní, dan.poradci a různí kancelářští podnikatelé), tak nemá význam být plátce. A mnohdy je velmi výhodné jím nebýt.
      Jinak jak již bylo napsáno. Finančák je v právu, ale vy si můžete uplatnit DPH na vstupech. Jen teda nevím co vám na to řeknou odběratelé, pokud to byly firmy.

• 20. 9. 2011 17:32

Rop

Co by řekli ... na faktuře je konečná částka ať to DPH vezme ze svých zisků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).