Hlavní navigace

Výkresová dokumentace z SK - DPH

• (neregistrovaný) 88.146.5.---

29. 5. 2010 14:46

Dostali jsme fakturu od slovenského neplátce DPH na "skreslenie výkresovej dokumentácie" na nějakou formu. Já si myslím, že když na fa pouze napsal, že není plátce DPH a celkovou cenu, tak my musíme přidanit 20%, ale neuplatníme si nic. Měla by být na fa odvolávka na směrnici EU ohledně poskytování služeb a také platné DIČ k DPH, protože by se měl registrovat k DPH kvůli této jedné službě, ne? Myslím si to dobře, nebo se pletu? Na školení DPH jsem byla, ale se slováky je trochu horší domluva, hádají se se mnou, že nemám pravdu. Tak se radši ptám...Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 5. 2010 7:39

annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

Re: Výkresová dokumentace z SK - DPH
      Domnívám se, že se jedná o službu poskytnutou dle § 9 odst. 1 a pak je poskytovatel povinen se zaregistrovat jako plátce dnem poskytnutí této služby. Pak by měl vystavit DD a vy si přidaníte a zároveň, pokud splňujete pbecné podmínky, máte nárok na odpočet daně. Poskytovatel je povinen uvést tuto službu v SH. Předpokládám, že poskytovatel je osobou povinnou k dani.

• 30. 5. 2010 13:31

alice3 (neregistrovaný) 88.146.5.---

Děkuji, ano, je osoba povinná k dani, je jako u nás OSVČ vedlejší.
      Takže můj předpoklad je správný, a teď toho dotyčného zkusím přemluvit, aby si popovídal s nějakou slovenskou účetní a dal věc do pořádku.

• 30. 5. 2010 13:38

v.e.n.d.y.

Bude se bránit, to si dovedu představit. Malinkatý podnikatel, který má do limitu pro registraci DPH hodně daleko a najednou tohle....držím palce!

• 30. 5. 2010 13:43

alice3 (neregistrovaný) 88.146.5.---

Děkuji, a prosímvás, já mám teď povinnost doplnit údaje o DPH a datum na tu fakturu a zaplatit DPH, ano? A odečtu si, až mi pošle ten daňový doklad...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).