Hlavní navigace

Formy, šablony - §30,odst.1 nebo odst.5

  • (neregistrovaný) 80.188.167.---

    31. 5. 2010 10:16

    §30, odst.5
    U matric, zápustek, forem, modelů a šablon (ve Standardní klasifikaci produkce označených kódem 28.62.50, 29.56.24 a 29.52.40) se roční odpis stanoví jako podíl vstupní ceny a stanovené doby použitelnosti nebo stanoveného počtu vyrobených odlitků nebo výlisků.
    Toto je citace zákona...mohu u těchto forem odepisovat klasickým způsobem, tzn. zařadím do 2.odp.skupiny a počítám sazbou ze zákona ? V zákoně se píše "roční odpsi se stanoví", ne že se "může stanovit". Takže teď nevím, jestli je to striktně nařízeno, nebo existuje možnost volby.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 5. 2010 10:34

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Formy, šablony - §30,odst.1 nebo ods
      Znění § 30 odst. 5 ZDP použití § 31 nebo 32 pro odpisování uvedeného hmotného majetku neumožňuje. Matrice, zápustky, formy, modely a šablony jsou jediným hmotným majetkem, u něhož si dobu odpisování stanovuje sám poplatník. Jedná se o obdobný postup jako u účetních odpisů.
      V případě změny doby používání či změny přepokládaného počtu odlitků či výlisků má poplatník možnost upravit si v souladu s vnitřní směrnicí odpisový plán tak, aby odpovídal skutečné době a způsobu používání tohoto hmotného majetku.

    • 9. 6. 2010 21:40

      Tonka (neregistrovaný) 212.111.4.---

      Re: Formy, šablony - §30,odst.1 nebo ods
      Ještě jeden dotaz. prosím vás ví někdo jak účtovat pořízení forem, když zákazník bude splácet navýšením ceny výrobků. Koupili jsme 3 formy a dvě z toho budou splacveny ve výrobcích, co stím?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).