Hlavní navigace

Prodej rozestavěné budovy a daně

  • (neregistrovaný) 90.177.113.---

    31. 5. 2010 19:34

    Prosím prodej rozestavěné nemovitosti podléhá zdanění podle §10? A je k tomu potřeba odhad? A jako výdaje lze použít co? Jde o fyzickou osobu, nepodnikatele. Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 5. 2010 20:42

      ssa (neregistrovaný) 90.177.113.---

      PROSÍÍM
      Potřebuji poradit, zda nejsou nějaké kličky při prodeji takové stavby? Samozřejmě jsem našla v §10, že prodej je předmětem daně a že výdaje lze uplatnit v prokázané výši....ale co já vím, co s tím je spojeno za problémy? Pomozte, děkuji

    • 31. 5. 2010 22:52

      Eva B (neregistrovaný) 88.100.251.---

      Re: Prodej rozestavěné budovy a daně
      ano , odhad potřebujete pro daň z převodu nemovitostí ,jako náklad použijete doklady za nakoupený materiál, nebo zaplacené stavební práce a podobně, dále daň z převodu nemovitostí zaplacenou, náklady na právníka, znalecký posudek

    • 31. 5. 2010 23:01

      ssa (neregistrovaný) 90.177.113.---

      Re: Prodej rozestavěné budovy a daně
      Tak děkuji a přeji dobrou noc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).