Hlavní navigace

Kontokorentní úvěr proti obratu -vendy

• (neregistrovaný) 85.70.113.---

1. 6. 2010 18:16

Omlouvám se, ale píši novou zprávu, na těch předchozích mi to nechtělo načítat moje otázky - prý překročen počet znaků 2000.
    Já si tedy navedu nový bankovní účet - kontokorentní na něm budu účtovat splátka 231/261 a čerpání 261/231. Vlastně na místo 221 si navedu 231. Chápu to správně? Ráno se tisknou dva výpisy jeden podnikatelský s pohyby vyrovnaný na nulu a kontokorentní s pohyby splátka nebo čerpání a ten má mínusový zůstatek. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 6. 2010 23:10

v.e.n.d.y.

Re: kontokorentní úvěr proti obratu -ven
      Ano, pochopila jste to správně. Každý výpis je samostatný účetní dokald, o kterém účtujete a zůstatek na výpise musí souhlasit se zůstatkem na účtě v účetnictví. A ještě k těm 2 000 znakům - dělá se to tu tak, že se odmazávají nepotřebná vrchní sdělení, prostě se smaže kus prvních odpovědí a dotazů.

• 2. 6. 2010 15:31

M. (neregistrovaný) 90.179.201.---

Mám pocit, že je to nepraktické, budete na Bú účtovat jednu položku + a čerpání -, naprosto totéž budete účtovat na kontokorentu, ale jen mínus, přijde mi to hloupé, ale pokud máte málo položek, tak budiž, já mám desítky a to bych zblbla a nedělala nic jiného.

• 2. 6. 2010 16:41

Romana K. (neregistrovaný) 85.70.113.---

Já mám taky docela hodně položek na výpisu, ale ten kontokorent začíná až v únoru,takže mám třeba výpis z podnikatelského účtu č. 23 a kontokorentní č. 1. Zůstatek jsem si ověřovala vždy na účtu 231 a poplatky, úroky jsem účtovala interním dokladem. Také to tak máte?

• 2. 6. 2010 20:27

v.e.n.d.y.

Dělejte si to jak chcete, ale když mám dva výpisy a dva různé účty, tak podle nich účtuji, staré pravidlo, které nikdo nezrušil....

• 3. 6. 2010 7:05

M. (neregistrovaný) 90.179.201.---

Nechci nikoho nabádat k něčemu špatnému-nesprávnému, já mám Bú, který přijímá finance a ihned je převádí na splátku na kontokor.účet-neúčtuji int.doklady,ale vše v bance,to co zaúčtuji na tomto účtu +a-, bych měla účtovat na kontokor.vlastně duplicitně,takže tam stav zjišťuji na 461, popl. a úroky účtuji taky jen v bance dle výpisu z kontokor.účtu. protože vše souběžně jde přes Bú-musím tam peníze na tyto platby převádět. Myslím že je vše dostatečně průkazné a srozumitelné dle výpisů. čísla výpisů asi nemusí nijak korespondovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).