Hlavní navigace

Koeficient DPH

  • 213.29.233.---

    2. 6. 2010 9:38

    Prosím o radu. Od měsíce května pronajímáme nebytový prostor neplátci. Plnění budu mít v přiznání DPH na řádku 50. Náklady budu krátit, takže budou na řádku 40. Jde mi ale o to, jestli mám vypočítat koeficient už za měsíc květen, a pak zase v červnu a tak dále, nebo to zatím mám nechat na koeficient 1 a udělat koeficient až v posledním přiznání podáváném v lednu? Nějak to nechápu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 6. 2010 11:41

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Koeficient DPH
      Odpověď najdete v § 163 odst. 4 ZDPH:
      Ve zdaňovacím období běžného kalendářního roku provede plátce krácení odpočtu daně koeficientem vypočteným z údajů za zdaňovací období předcházejícího kalendářního roku při vypořádání odpočtu daně (dále jen „zálohový koeficient“).
      Pokud údaje pro výpočet koeficientu za předcházející kalendářní rok neexistují, stanoví si výši zálohového koeficientu plátce podle předběžného odhadu - to je váš případ!!!
      Správce daně v případě pochybností o správnosti výše zálohového koeficientu stanoveného plátcem postupuje podle zvláštního právního předpisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).