Hlavní navigace

Nemocenská u DPČ

  • (neregistrovaný) 90.183.248.---

    2. 6. 2010 11:53

    Dobrý den,
    můžu vyplatit náhradu mzdy zaměstnanci (DPČ), který v měsíci, kdy marodí, má výdělek¨jen 300,- Kč? Předešlé měsíce měl výdělek 2.500,- Kč.
    Z těch 300,- Kč SP platit zaměstnanec nebude, protože nedosahuje základu 2.000,- Kč, že?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 6. 2010 12:01

      Kojuma (neregistrovaný) 77.237.146.---

      Re: Nemocenská u DPČ
      Je to zaměstnání malého rozsahu? Pokud ne bude odvádět SP i z 300,-Kč a protože je v tomto měsíci pojištěn má nárok i na nemocenské dávky tzn. i na náhradu.

    • 2. 6. 2010 12:55

      Jaruš19 (neregistrovaný) 90.183.248.---

      Re: Nemocenská u DPČ
      Jsem začátečník, ale pokud jsem ZMR nastudovala správně, melo by se jednat o ZMR. V DoPČ je sjednána měsíční odměna 2.500,- Kč a rozsah pracovní doby 10 hod. týdně. Na přihlášce k nem.poj. je uvedena týdenní prac.doba 2 dny/10 hod.
      Je to správně?

      Děkuji.

    • 2. 6. 2010 13:45

      Kojuma (neregistrovaný) 77.237.146.---

      Re: Nemocenská u DPČ
      § 7 Pojištění při zaměstnání malého rozsahu
      (1) Zaměstnáním malého rozsahu se rozumí zaměstnání, v němž jsou splněny podmínky uvedené v § 6, s výjimkou podmínky uvedené v § 6 odst. 1 písm. c), neboť sjednaná částka započitatelného příjmu je nižší než rozhodný příjem nebo započitatelný příjem nebyl sjednán vůbec.

      Rozhodný příjem činí 2 000 Kč, proto to nemůže být ZMR. Máte ve smlouvě odměnu 2.500,-Kč ?

    • 2. 6. 2010 13:52

      Jaruš19 (neregistrovaný) 90.183.248.---

      Re: Nemocenská u DPČ
      >>>>Dobrý den,
      >>>>můžu vyplatit náhradu mzdy zaměstnanci (DPČ), který v
      >>>>měsíci, kdy marodí, má výdělek¨jen 300,- Kč? Předešlé
      >>>>měsíce měl výdělek 2.500,- Kč.
      >>>>Z těch 300,- Kč SP platit zaměstnanec nebude, protože
      >>>>nedosahuje základu 2.000,- Kč, že?
      >>>>
      >>>>Děkuji.
      >>>
      >>>Je to zaměstnání malého rozsahu? Pokud ne bude
      >>>odvádět
      >>>SP i z 300,-Kč a protože je v tomto měsíci pojištěn
      >>>má
      >>>nárok i na nemocenské dávky tzn. i na náhradu.
      >>
      >>Jsem začátečník, ale pokud jsem ZMR nastudovala
      >>správně, melo by se jednat o ZMR. V DoPČ je sjednána
      >>měsíční
      >>odměna 2.500,- Kč a rozsah pracovní doby 10 hod.
      >>týdně. Na přihlášce k nem.poj. je uvedena týdenní
      >>prac.doba
      >>2 dny/10 hod.
      >>Je to správně?
      >>
      >>Děkuji.
      >
      >§ 7 Pojištění při zaměstnání malého rozsahu
      >(1) Zaměstnáním malého rozsahu se rozumí zaměstnání, v
      >němž jsou splněny podmínky uvedené v § 6, s výjimkou
      >podmínky uvedené v § 6 odst. 1 písm. c), neboť
      >sjednaná částka započitatelného příjmu je nižší než rozhodný
      >příjem nebo započitatelný příjem nebyl sjednán vůbec.
      >
      >Rozhodný příjem činí 2 000 Kč, proto to nemůže být
      >ZMR. Máte ve smlouvě odměnu 2.500,-Kč ?
      >
      >Ano. Ve smlouvě je sjednáno 2.500,-Kč měsíčně.

    • 2. 6. 2010 14:02

      Kojuma (neregistrovaný) 77.237.146.---

      Re: Nemocenská u DPČ
      Takže je to jasné, platí co jsem vám napsala, ještě překontrolujte přihlášku na ČSSZ jestli tanemáte ZMR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).