Re: přechod z daŇové evidence na paušál?
Je nutno upravit základ daně dle § 23 v DaP za předcházející rok, kdy chcete uplatnit výdaje paušálem a to o pohledávky, zásoby, rezervy a závazky.
Pokud tedy chcete uplatnit paušální výdaje za rok 2010, pak měl být upraven základ daně v DaP za rok 2009. Pokud se tak nestalo, je nutno podat dodatečné DaP, pokud máte pohledávky, zásoby nebo vytvožené rezervy k 31.12.2009. Příjmy a výdaje, o které byl takto upraven základ daně, jsou v následujících obdobích příjmy a výdaji nedaňovými.
Re: přechod z daŇové evidence na paušál?
Dobrý den přeji, tedy pokud jsem plátce DPH, a v danovém přiznání za rok 2009 jsem měla již zmiňované stavy zásob, rezerv, pohledávek a závazku roven 0, nestojí mi nic v cestě?? Jakým způsobem se prosím pak tyto výdaje paušálem dělají, pokud je nutné čtvrtletně podávat danové přiznání k DPH?? Děkuji
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
6. 6. 2010 19:07
Dobrý den.
Za jakých podmínek mohu přejít z vedení daňové evidence na uplatňování výdajů paušálem? Je v tom nějaký háček? Nejsem plátce dph. Děkuji.