Re: Horký provoz
Množství nelze snížit. Nelze poskytnout pitnou vodu. Doporučení na množství iontů vydává hygienická stanice, popř. příslušný lékař.
Nařízení vlády 178/2001 Sb. ve znění 523/2002 Sb. a 441/2004 Sb.
§5 Ochranné nápoje:
Odst.1. K ochraně zdraví před účinky tepelné zátěže či zátěže chladem se poskytují zaměstnancům ochranné nápoje. Ochranné nápoje se poskytují na pracovišti nebo v jeho bezprostřední blízkosti tak, aby byly snadno a bezpečně dostupné.
Odst.2. Ochranné nápoje se poskytují:
a.při trvalé práci zařazené do třídy práce IIb a vyšší, pokud je vykonávána za podmínek, kdy jsou překračovány v pracovním prostředí maximální přípustné operativní teploty (t° max) stanovené v uvedené tabulce pro tuto třídu práce,
b.když se prokáže měřením, že dochází při dané práci u zaměstnanců ke ztrátě tekutin potem a dýcháním vyšší než 1,25 litru za osmihodinovou směnu; výpočet ztrát tekutin se provádí vždy když je práce zařazená podle tabulky č.2 do třídy IIb nebo vyšší vykonávána v pracovním prostředí, v němž je relativní vlhkost vzduchu vyšší než 70% nebo když práce vyžaduje použití pracovního oděvu, u něhož jsou tepelně izolační vlastnosti vyšší než 1 clo (odpovídá třívrstvému oděvu),
Nař.vlády 441/2004 Sb. navíc stanovilo, že součástí ochranného nápoje mohou být i potravní doplňky.
Jako ochranný nápoj nemůže být poskytnuta pitná voda.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
11. 6. 2010 9:08
Dobrý den, prosím máte někdo zkušenost s poskytováním ochranných nápojů v horkém provozu? V §8 nař. vlády č. 361/2007 je stanoven limit ztráty tekutin 1,25 l na osmihodinovou pracovní dobu - na 7,5 hodiny mi to vychází 1,17 l. Nevím přesně jak s tímto číslem naložit - vydat 1l nápoje? Počítá se tam ještě něco? Jaké minerálky se poskytují? Jsem tam z těch čísel nějak zmatená. Moc děkuji za pomoc