Re: konec leasingu plátce DPH
U plátce je pouze ten problém, že pokud bylo uplatněno DPH na vstupu, pak vznikne povinnost přiznat daň k datu vyřazení majetku a základem daně by byla dle § 36 odst. 6 písm. a) ZDPH cena auta, za kterou by bylo možno toto auto pořídit ke dni uskutečnění zdanitelného plnění. Prakticky by se jednalo o jakousi „reprodukční cenu“ auta stanovenou k datu jeho vyřazení z OM.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
11. 6. 2010 20:25
Podnikatel fyzická osoba plátce DPH ukončil leasing na OA v květnu 2010. Kupní cena OA byla 2995Kč. Za tuto cenu vložil OA do obchodního majetku jako drobný dlouhdobý majetek. Kdy může vyřadit tento OA do osobní spotřeby.