Hlavní navigace

Darovací smlouva

 • (neregistrovaný) 213.29.62.---

  14. 6. 2010 13:13

  Dobrý den,

  prosím Vás, má být prý změna v darovacích smlouvách. Nyní se za darování např. bytu nic neplatí, ale bude se platit? Odkdy a kolik, víte to někdo? A jak je to, když se začne darování řešit letos a od nového roku bude nějaké procento z darovací smlouvy? Platí pak podmínky letošního roku, když by se to do dalšího roku nestihlo vyřešit?

  Ještě jeden dotaz. Když si byt koupí manželé spolu a pak se rozvedou, byt se převede na jednoho z nich, platí se něco? Vyřeší to soud u rozvodu nebo to musí mít manželé vyřešeno předem? Pokud by třeba ten, na koho bude byt převeden, neplatil hypotéku, lze ji pak vymáhat po druhém, kterému byt nepatří? Může to tak banka udělat? Jedná se mi o to, jak to při rozvodu vyřešit, aby opravdu práva i povinnosti byla převedena pouze na jednoho z manželů.

  Děkuji Kamila

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 6. 2010 13:41

   m. (neregistrovaný) 88.102.231.---

   Re: darovací smlouva
   Kdyby byly v kapse ryby ........ což takhle přečíst si svou smlouvu o hypotéce, a její podmíny, tohle tam všechno bude. A pokud ne,tak vznést dotaz na hypoteční banku.

  • 14. 6. 2010 13:46

   pája

   Re: darovací smlouva
   ->darování mezi manželi- osvobozeno od dar.daně
   -lze uzavřít dohodu o vypořádání SJM a soud ji,pokud je v souiladu se zákonem,schválí
   -ohledně hypotéky skutečně dle smlozuvy s bankou, tak trvají na předložení darovací smlouvy a změně splácení obdarovaným manželem- změna sml.podmínek.
   Píšete o převodu práv a povinností, nejde o byt družstevní? Nebo ho máte ve vlastnictví, to je dost podstatný rozdíl v řešení.

  • 16. 6. 2010 10:11

   právník1 (neregistrovaný) 193.179.187.---

   Re: darovací smlouva
   Jenom k té hypotéce - zřejmě jste zavázáni z úvěru oba ex/manželé. To, že se rozvádíte, ne/žijete spolu či jste se již rozvedlii a dohodli se MEZI SEBOU kdo bude hypotéku splácet, jsou vaše vzájemné ryze osobnostní vztahy, na které (a jejich změny) banka může, ale také vůbec nemusí brát ohled. Takže banka "druhého" z manželů vyvázat z úvěru vůbec nemusí, ale může - pokud k tomu ovšem budou splněny její podmínky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).