Hlavní navigace

Silniční daň - sazby

  • (neregistrovaný) 84.21.112.---

    14. 6. 2010 14:43

    zálohy na silniční dani jsem se dočetla, že nelze měnit. Pokud zatím platím denní sazbu u auta, které není majetkem firmy a chystám se koupit nové auto do firmy, platí stále toto pravidlo? tzn. že od července budu mít nové auto v majetku a musím nadále platit denní sazbu, nebo už můžu použít čtvrtletní zálohy? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 6. 2010 16:19

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: silniční daň - sazby
      Denní sazbu můžete platit jen pokud jste na straně zaměstnavatele a platíte cestovní náhrady svému zaměstnanci za použití osobního automobilu. U tohoto konkrétního auta opravdu musíte celý rok platit zálohu stejně (tedy dle dnů nebo paušál). Pak při zpracování daňového přiznání k dani silniční uděláte tak, jak je to pro firmu výhodnější (tedy můžete klidně celý rok platit denní sazbou, ale v daňovém přiznání uděláte paušál a přeplatek si necháte vrátit).
      U auta firemního denní sazbu použít nemůžete, budete platit paušál, tedy roční sazbu dle §6 zák.o dani silniční.
      Čtvrtletní zálohy používáte při denní i při roční sazbě. Za I.Q. se platí do 15.4., za II.Q. do 15.7., za III.Q. do 15.10., za 10+11 do 15.12. Pak se zpracuje přiznání a případný nedoplatek se odvede do 31.1. násl.roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).