Hlavní navigace

Doklad o prodeji neplátce dph

  • (neregistrovaný) 90.179.108.---

    14. 6. 2010 16:23

    Dobrý den, má můj účetní pravdu, když tvrdí, že na dokladu o prodeji za 50 000 kč nemusí být jméno a přijmení kupujícího ? kupující si totiž z neznámého důvodu nepřeje zveřejnit. Nejsem plátce dph
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 6. 2010 11:03

      dana+ (neregistrovaný) 78.24.15.---

      Re: Doklad o prodeji neplátce dph
      563/1991 § 11 Účetní doklady
      (1) Účetní doklady jsou průkazné účetní záznamy, které musí obsahovat

      a) označení účetního dokladu,
      b) obsah účetního případu a jeho účastníky,
      c) peněžní částku nebo informaci o ceně za měrnou jednotku a vyjádření množství,
      d) okamžik vyhotovení účetního dokladu,
      e) okamžik uskutečnění účetního případu, není-li shodný s okamžikem podle písmene d),
      f) podpisový záznam podle § 33a odst. 4 osoby odpovědné za účetní případ a podpisový záznam osoby odpovědné za jeho zaúčtování.

      235/2004 §23 a dále

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).