Hlavní navigace

Neplatnost PP?

  • (neregistrovaný) 86.63.215.---

    15. 6. 2010 12:15

    Prosím o pomoc.
    Zaměstnanec ukončil PP dohodou dne 30.6.09, dne 15. 9.2009 ¨
    s ním byla uzavřena pr,smlouva nová s nástupem od 1.1009, pracovník však nenastoupil a ani písemně netrval na přidělení práce.
    Během 7,8,9/09 u nás byl na DPP a byl na ÚP. Doklady pro ÚP dle podpsání prohlášení na ÚP-seznámení s právy a povinn. - jsme připravili včas, několikrát jsem je i odeslala emailem-když se nedostavil sám. Pak ho vyřadili a opět se ani neozval, že by chtěl u nás nastoupit. Teď přišel dopis o právníka, že tímto ruší podle § 56 písm. b zákoníku práce PP výše uzavřené pr.smlouvy, neboť jsme v prodlení 15ti dnů s výplatou mzdy za měsíce 10/09 až 04/10.
    PP končí doručením tohoto okam.zrušení PP.
    Současně se odvolává na § 67 osdst.1 ZP a chce ZL.

    Vzhledem k tomu, že nenastoupil - při každém nástupu "píchačka" na PO s tím, že se vyřídí náležitosti, školení ... a pak jde na pracoviště. Sice tvrdí, že má svědky, že neměl "píchačku" , ale na PO nebyl.
    Jinak za celou dobu nemáme, že by trval na PP atd., nevím, jak mám dál postupovat¨. Prosím o radu - právník nejsem.
    Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).