Hlavní navigace

Pronájem stroje - §7 nebo §9 ?

  • (neregistrovaný) 88.102.79.---

    15. 6. 2010 13:25

    Dobrý den, klient uvažuje o nákupu stroje - výrobní linky - a jejím následném pronájmu.
    Může se rozhodnout, zda zahájí podnikání, vloží do majetku a zdaní podle §7 ( uplatní 60% do výdajů a zaplatí SP a ZP ), anebo nezahájí živnost, zdaní příjmy z pronájmu podle §9 a podá přiznání na FÚ bez IČ ?
    Jsou možné oba způsoby ?
    Díky za názory

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 6. 2010 12:32

      dana+ (neregistrovaný) 78.24.15.---

      Re: Pronájem stroje - §7 nebo §9 ?
      ZDP §3(1) Předmětem daně z příjmů fyzických osob (dále jen "daň") jsou
      pokud bude jen pronajímat, může mít jen příjmy z pronájmu d). Jinak b)

      b) příjmy z podnikání a z jiné samostatné výdělečné činnosti (§ 7),
      d) příjmy z pronájmu (§ 9),

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).