Hlavní navigace

Začínám podnikat

• (neregistrovaný) 83.208.8.---

16. 6. 2010 8:40

Dobrý den, chci začít podnikat od 1.7.2010 jako autodopravce. Živn. list mám, v květnu jsem koupil starší dodávku přes autobazar. Můžu toto auto, které budu používat pro podnikání odepisovat. popřípadě můžu si dát do nákladů i náhradní díly co jsem si pořídil před začátkem podnikání? Pár drobností jsem musil na dodávce vyměnit.

Ještě nevím jestli mám být dobrovolným plátcem DPH? Co mi to přinese nebo nepřinese? Všem děkuji za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 6. 2010 8:49

seda (neregistrovaný) 213.211.34.---

Re: Začínám podnikat
      auto vložíte do majetku firmy a můžete odepisovat, náhradní díly před začátkem podnikání můžete dát do nákladů.
      DPH - pokud budou vaši zákazníci převážně plátci DPH je dobré jím být také.

• 16. 6. 2010 10:33

an. (neregistrovaný) 83.208.8.---

Odpisovat začnu tu cenu, za kterou bylo auto koupeno v bazaru a co DPH?Pokud se přihlásím od července za plátce DPH, můžu si odečíst DPH ze zakoupené (v květnu2010) dodávky? Děkujii

• 18. 6. 2010 13:55

dana+ (neregistrovaný) 78.24.15.---

ZDPH § 74
      (1) Plátce má nárok na odpočet daně u zboží pořízeného za posledních 12 měsíců před datem registrace, které je k datu registrace jeho obchodním majetkem. Plátce má nárok na odpočet daně i u zboží pořízeného za posledních 12 měsíců před datem registrace, které k datu registrace již samostatně jeho obchodním majetkem není, pokud se stalo součástí hmotného ...

(2) DTTO služby

(3) Datem registrace se pro účely tohoto ustanovení rozumí datum účinnosti registrace uvedené na rozhodnutí o registraci.

(4) Nárok na odpočet daně podle odstavce 1 a 2 se uplatní ... za první zdaňovací období po datu registrace. Podmínkou ... jsou doklady vystavené plátcem, které obsahují částku za zdanitelné plnění, které je včetně daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).