Hlavní navigace

Příjetí služby

 • (neregistrovaný) 195.39.93.---

  16. 6. 2010 14:12

  Dobrý den,

  včera jsem řešila jak postupovat v případě poskytnutí služby od neplátce. Přijali jsme službu od slovenského neplátce, jednalo se dodání setu fotografií, které můžeme použít při výrobě našich výrobků - takže podle mě se jedná o poskytnutí práva, licence. Takže tuto službu bych zařadila do §9 odst. 1. Dle diskuze níže jsme došli k závěru, že slovenský podnikatel se má povinnost registrovat k dani dle §7a slovenského zákona o DPH ( obdobný našemu §94/11) již před poskytnutím služby, takže při poskytnutí služby by byl již plátcem.
  Takže já mám povinnost odvést daň a uplatnit si nárok na odpočet daně. Jenže odpočet daně můžu uplatnit pouze v případě, že mám doklad vystavený ORD v JČS - což nemám, vím že není registrovaný a nemám jeho DIČ.

  Takže jak postupovat?
  Zkusím ho kontaktovat, aby se registroval a sdělil mi své DIČ a vystavil správný doklad. Takže pak bych normálně DPH odvedla a také si uplatním nárok na odpočet.
  A v případě, že by se registroval např. až v červenci a pak mi vystavil správný doklad, tak za květen odvedu DPH a odpočet si uplatním až v červenci?

  Pokud se ale nebude chtít registrovat, tak mám odvést DPH, ale nárok si nemůžu uplatnit? (protože nemám doklad vystavený plátcem)

  Chápu to správně?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 6. 2010 15:24

   Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

   Re: Příjetí služby
   ano, tak bych také postupovala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).