Hlavní navigace

Po roce nemocenské

  • (neregistrovaný) 90.181.91.---

    16. 6. 2010 14:35

    Dobrý den, měl bych takovou prosbu. Jistý náš zaměstnanec marodí více jak rok a nyní dostal částečný invalidní důchod. Před nemocenskou měl u nás pracovní poměr na dobu neurčitou. Nyní se na nás obrátil, že by chtěl opět nasoupit do práce jen na čtyři hodiny. Chci se zeptat, mění se nějak smlouva, kterou u nás měl a jestli jsme povini ho nyní zaměstnat i když má částeční invalidní důchod? Mnohokrát děkuji Bárta

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 6. 2010 14:47

      all (neregistrovaný) 91.215.13.---

      Re: po roce nemocenské
      Vy ho musíte především poslat k vašemu lékaři závodní preventivní péče, který dá vyjádření, zda práci dle pracovní smlouvy může vykonávat. Pokud ano, na vás záleží, zda mu upravíte pracovní dobu, či ne. Pokud nebudete souhlasit, a nebudete mít jinou vhodnou práci, kterou mu nabídnete, dáte mu výpověď § 52 e)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).