Hlavní navigace

Fa / Doklad

  • (neregistrovaný)

    23. 9. 2011 9:07

    Dobrý den,
    jsem začínající podnikatel a otevřel jsem si servis PC a malý e-shop s výpočetní technikou.
    Chci se zeptat, jestli je nutné na vše vydávat fakturu, na které budou kontaktní údaje zákazníka nebo lze vydávat pouze nějaký doklad. Pokud ano, jak se mu říká.
    Jde o to, že když si ke mne někdo dá počítač do opravy a vystavím mu fakturu za práci a materiál tak musím vyžadovat jeho kontaktní údaje, které tam napíšu.

    Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2011 9:37

      Jan (neregistrovaný)

      Děkuji za informaci, nejsem plátce DPH.
      Většina částek se nad 10 000 Kč nedostane.

    • 23. 9. 2011 10:49

      Rop

      V tom případě se na vás stahuje pouze ustanovení živnostenského zákona a občanského zákoníku.

      Živnostenský zákon říká: Podnikatel je povinen vydat na žádost zákazníka doklady o prodeji zboží a o poskytnutí služby. Na dokladu musí být uvedeno označení podnikatele obchodní firmou, popřípadě názvem nebo jménem a příjmením, a identifikačním číslem, datum prodeje zboží nebo poskytnutí služby, druh zboží nebo služby a cena, pokud zvláštní právní předpis nestanoví jinak.

      Občanský zákoník říká: Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout záruku písemnou formou (záruční list). Záruční list musí obsahovat jméno a příjmení, název nebo obchodní firmu prodávajícího, jeho identifikační číslo, sídlo, jde-li o právnickou osobu, nebo bydliště, jde-li o fyzickou osobu. Umožňuje-li to povaha věci, postačuje namísto záručního listu vydat kupujícímu doklad o zakoupení věci obsahující uvedené údaje.

      Dále upozorňuji na to, aby na dokladě nikde nebylo uvedeno vaše "DIČ", pojem "daňový doklad" a pojem "Datum uskutečnění zdanitelného plnění" a pro jistotu tam psát nejsem plátce DPH.

      V papírnictví tak můžete koupit paragon pro neplátce DPH :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).