Hlavní navigace

Souhrnné hlášení od 1.1.2010-nutné

  • (neregistrovaný) 82.142.83.---

    20. 6. 2010 14:27

    Dobrý den,

    SH se podává měsíčně nebo kvartálně, pokud nastane plnění ?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 6. 2010 15:39

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: Souhrnné hlášení od 1.1.2010-nutné
      Zákon o DPH §102:
      odst.1 - plátce je povinen podat SH, pokud uskutečnil..... (tedy se nepodává, pokud nenastalo plnění, které do SH patří)
      odst.4 - SH podává plátce za každý kal.měsíc do 25 dnů po skončení kal.měsíce
      odst.5 - pokud plátce uskutečňuje pouze plnění podle odst.1 písm.d) (poskytn.sl.), podává SH současně s daňovým přiznáním ve lhůtě pro podání daň.přiznání (tedy čtvrtletní plátce čtvrtletně)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).