Re: refundace mzdy z hlediska DPH
Dovoluji si upozornit na jeden zádhel..pokud se jedná o skutečnou refundaci mzdy(JEN obecný zájem, např. za hasiče apod.), pak se vyúčtuje tak jak je popsáno výše, mzdy, odvody, bez DPH.
Pokud účtujete tzv. "refundaci" např. mezi podnikateli, kde se "půjčují" zaměstnanci z firmy do firmy, tak se jedná o službu a je nutno fakturovat s DPH.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nájemní smlouva nebytových prostor: Máme vzor ke stažení
Nejtěžší období přichází těsně před důchodem. Tisíce lidí přijdou o práci
Tropické teploty jsou tady. Pro zaměstnavatele začínají platit důležitá pravidla
Rodinná firma: Časovaná bomba, které nikdo nevěnuje pozornost
Spouští se předregistrace pro zaměstnance s nástupem od července 2026
Pozor na podvodné faktury: Vydávají se za Živéfirmy.cz a šíří falešné výzvy k úhradě
21. 6. 2010 12:25
Mám vystavit fakturu na refundaci mzdy. Podle mého by měla být faktura vystavena bez DPH, ale nemohu k tomu najít příslušný paragraf. Mohl by mi někdo poradit.
Předem děkuji