Hlavní navigace

Ochrana osobních údajů u smlouvy služeb

  • (neregistrovaný) 90.176.249.---

    22. 6. 2010 10:26

    Dobrý den, můžete mi někdo poradit, zda musím u smlouvy o poskytování služeb uvádět i ochranu osobních údajů objednatele? Jde o to, že to nikde ve smlouvě neuvádím a jeden objednatel to po mě teď chce. Přitom, když jsem si pročítala zákon č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, takl v §5 čl.2 odst.b) je psáno, že osobní údaje bez souhlasu mohu zpracovávat, jestliže je zpracování nezbytné pro plnění smlouvy, jejíž smluvní stranou je subjekt údajů tedy objednatel.
    Děkuji všem za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 6. 2010 10:55

      pája

      Re: Ochrana osobních údajů u smlouvy slu
      Jestliže Vy jako podnikatel poskytujete služby, tak přece nepotřebujete shromažďovat nějaké osobní údaje k osobám objednatele, nepletete si to s ochranou obchodního tajemství objednatele? Subjektem dle zák. 101 je vždy fyzická osoba a osobní údaje této osoby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).