Hlavní navigace

Služba z EU od osoby nepovinné k dani

  • (neregistrovaný) 82.119.240.---

    22. 6. 2010 16:39

    Dobrý den, uvažuji správně, když při příjmu služby od fyzické osoby z EU nepovinné k dani nebudu vůbec účtovat o DPH? Jedná se o převod práv.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 6. 2010 18:09

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Služba z EU od osoby nepovinné k dan
      Pokud jde o plnění dle § 9 odst. 1 ZDPH (např. převod práv), pak se OPD v jiném čl. státě stává plátcem již poskytnutím této služby a je povinen se zaregistrovat a toto plnění uvést i do SH.
      Vy pak postupujete, jako u přijatých služeb od plátce.
      Musíte požádat poskytovatele služby, aby vám sdělil své DIČ.

    • 23. 6. 2010 9:32

      Yvona (neregistrovaný) 82.119.240.---

      Re: Služba z EU od osoby nepovinné k dan
      Tady se ale jedná o občana, fyzickou osobu, která nepodniká. Mě totiž plete §10h, který si nějak neumím přeložit.
      Děkuji

    • 23. 6. 2010 10:07

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Služba z EU od osoby nepovinné k dan
      § 10h) mluví o zahraniční osobě nepovinné k daní - tedy osobě ze třetích zemí, nikoli podle mě z EU

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).