Hlavní navigace

Odvod měsíčně či Q ?

  • (neregistrovaný) 195.5.186.---

    23. 6. 2010 8:17

    Prosím moc o radu.
    Máme drobné prodeje služeb , měsíčně malé částky.
    Chci se poradit, jestli musíme, když jsme měsíční plátci DPH,
    odvádět z těchto služeb dph měsíčně. a nebo je možnost,
    pokud bude uvedeno ZP ve smlouvě např. 1.1. - 31.12. odvést
    dph až v měsíci prosinci za celý rok ? nemohu najít tuto možnost v § zákona o DPH.
    moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 6. 2010 8:27

      Maxx (neregistrovaný) 89.103.95.---

      Re: Odvod měsíčně či Q ?
      POkud máte ve smlouvě, že faktura za služby bude vystavena jednou ročně, tak odvedete jednou ročně na základě DD.

    • 23. 6. 2010 8:37

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Odvod měsíčně či Q ?
      velmi děkuji za odpověď a prosím mám o něco výše ještě jeden dotaz.

    • 23. 6. 2010 9:16

      anka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Odvod měsíčně či Q ?
      S tímto názorem nelze souhlasit - smlouva určitě neni nad zákon.
      Pokud někomu každý měsíc poskytnu službu, tak mám povinnost DPH odvést.
      §21
      "10) U opakovaných plnění se považuje zdanitelné plnění za uskutečněné nejpozději posledním dnem zdaňovacího období. Opakovaným plněním se rozumí uskutečnění zdanitelných plnění ve sjednaných lhůtách během zdaňovacího období, přičemž se v rámci smlouvy jedná o plnění zbožím stejného druhu, které je navzájem zastupitelné nebo službou stejné povahy."
      § 99 Zdaňovací období
      je měsíc, Q, ale ne rok

    • 23. 6. 2010 10:00

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Odvod měsíčně či Q ?
      děkuji za názor, jsem v pasti.
      viděla bych to spíš na § 21/5b)
      i v diskusi jsem se dočetla , že je možné odvést na základě smlouvy,
      kde je stanoveno DUZP např. jednou za Q, rok, a také k tomu
      období vystavena a zaplacena faktura za celé předcházející období

    • 23. 6. 2010 10:17

      anka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Odvod měsíčně či Q ?
      Možná napište konkrétní službu.
      Př.
      21/5/b - zpracovám někomu projekt, každý měsíc má nějaký výstup budova A, B C, na základě kterého pracuje dál. Kompletní projekt na areál však dostane dnem...

      21/10 - uklízím ve firmě po mejdanech - zde už musím fakturovat měsíčně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).