Hlavní navigace

Pohřeb

  • (neregistrovaný) 90.177.218.---

    23. 6. 2010 11:30

    Dobrý den, zaměstnankyně (rozvedená,ale ještě nemá papír v ruce)- má nárok na volno placené nebo neplacené na pohřeb bývalé tchýně?
    Nevím, zda bydleli spolu nebo ne- tam je taky rozdíl, když spolu bydlí nebo nebydlí.
    Moc Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 6. 2010 11:50

      Kojuma (neregistrovaný) 77.237.146.---

      Re: pohřeb
      Podle mě pokud je už rozvedená tak ne.

      Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na
      a) 2 dny při úmrtí manžela, druha nebo dítěte a na další den k účasti na pohřbu těchto osob,
      b) 1 den k účasti na pohřbu rodiče a sourozence zaměstnance, rodiče a sourozence jeho manžela, jakož i manžela dítěte nebo manžela sourozence zaměstnance a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob,
      c) nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 den, k účasti na pohřbu prarodiče nebo vnuka zaměstnance nebo prarodiče jeho manžela nebo jiné osoby, která sice nepatří k uvedeným fyzickým osobám, ale žila se zaměstnancem v době úmrtí v domácnosti, a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob.
      Náhrada mzdy nebo platu podle tohoto bodu přísluší rovněž zaměstnancům uvedeným v § 317 zákoníku práce.

    • 23. 6. 2010 11:57

      jaba (neregistrovaný) 89.102.98.---

      Re: pohřeb
      nařízení vlády č. 590/2006
      - rozvedená je až nabytím právní moci, takže by se dala považovat ještě jako vdaná a pak by měla 1 den s náhradou mzdy, jinak bez náhrady nebo dovolenou. Nechte si dodat rozsudek s doložkou právní moci a podle toho posuďte nárok.

    • 23. 6. 2010 12:14

      petrr (neregistrovaný) 90.177.218.---

      Re: pohřeb
      Když proběhl rozvod, sdělila mi, že rozsudek podepsali bez odvolání. Stále mi ho nedala, ani OP nemá změněný.Je to více nez měsíc. Vím, že musím hlásit změny ZP a OSSZ . Nebo nemusím?, když už děti jsou dospělé?
      Trvalé bydliště má pořád stejné , zatím.
      Moc díy za odpovědi P.

    • 23. 6. 2010 12:19

      RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

      Re: pohřeb
      ZP ani OSSZ žádné změny ohledně stavu zaměstnance nehlásíte.

    • 23. 6. 2010 12:19

      jaba (neregistrovaný) 89.102.98.---

      Re: pohřeb
      To, že je rozvedená nikde nehlásíte, je to jen pro Vaši evidenci. Takže bych ji dala neplacené volno nebo dovolenou. Pokud by chtěla den zaplatit, rozsudek určitě donese.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).