Hlavní navigace

Selva na studenta

 • (neregistrovaný)

  29. 6. 2010 12:55

  Syn v květnu ukončil státní zkouškou bakalářské studium a v červnu složil zkoušku na magisterské studium, kam byl přijat. Od 1.7. do 31.8. nastupuje na brigádu zřejmě na pracovní smlouvu na dobu určitou. Chci se zeptat zda normálně mohu uplatňovat slevu na vyživované dítě na dani ze mzdy i za tu dobu co bude na brigádě?
  Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 6. 2010 17:51

   PetraMa. (neregistrovaný)

   Re: Selva na studenta
   Zde bych si nebyla tak jista - paní píše, že bude mít smlouvu na dobu určitou od 1.7. do 31.8., tzn. že by o daňové zvýhodnění přišla, protoře syn bude CELÉ 2 měsíce zaměstnaný. A protože to není doba mezi jednotlivými ročníky, ale po ukončení Bc. studia, tak bych rozhodně jako mzdovka daň. zvýhodnění nedávala.

  • 29. 6. 2010 21:27

   Líba (neregistrovaný)

   Re: Selva na studenta
   Jo, s dětičkama si nikdy nemůžete být jistá. :-) Ale paní píše, že už byl přijat, takže během července zřejmě půjde k zápisu a přinese potvrzení o studiu. Bude-li pokračovat ve studiu, tak tyhle prázdniny nebudou ničím výjimečné.

  • 30. 6. 2010 6:02

   PetraMa. (neregistrovaný)

   Re: Selva na studenta
   No a není to tak, že po ukončení ať už střední školy nebo VŠ nenáleží o prázdninách daňové zvýhodnění, protože dítě pracuje celé 2 měsíce na pracovní smlouvu, která zakládá účast na DP? Vím, že byl přijat, ale tohle se vždycky zdůrazňuje i na školeních. Ještě bych si to raději ověřila a nebo synovi poradila, ať si nechá smlouvu uzavřít od 2.7. - 30.8.2010.

  • 30. 6. 2010 7:33

   Líba (neregistrovaný)

   Re: Selva na studenta
   Rozhodně bych požadovala potvrzení o studiu nebo smlouvu tak, jak píšete. V měsíci, kdy to nebude mít, bych daňové zvýhodnění nedala a vyřešilo by se to v RZD.

   To, co píšete, platí pro poslední prázdniny po ukončení studia. Našeho studenta se to netýká.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).