Hlavní navigace

DPH - přijetí služby z EU

  • (neregistrovaný) 195.39.93.---

    29. 6. 2010 13:44

    Dobrý den,

    prosím o konzultaci. Mám před sebou fakturu od polského dodavatelel - osoby registrované k dani v JČS. Je to za službu - přepravu.

    Nakládka: 24.5.2010
    Vykládka: 25.5.2010
    Datum vystavení: 15.6.2010
    Datum usk.zd.plnění: 15.6.2010

    Ke kterému dni použiji kurz pro přepočet do DPH a do jakého DP to dám - 5/2010 nebo 6/2010?

    Když to já dám do 5/2010 a oni do 6/2010 tak se nesejdeme, jakým datem to mám dát?
    Správně bych měla 25.5.2010, ale když oni daj 15.6.2010?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 6. 2010 14:15

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: DPH - přijetí služby z EU
      1.do 15 dnů ode dne poskytnutí služby musíte doplnit údaje na fakturu dle § 31 ZDPH.
      2.Povinnost přiznat daň při poskytnutí služby osobou reg. v JČS
      vzniká ke dni uskutečnění zdanitelného plnění.
      3. Při poskytnutí služby se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné dnem jejího poskytnutí nebo dnem vystavení DD
      a to tím dnem, který nastane dříve.
      4. pro účely zákona se pro přepočet cizí měny na české koruny použije kurz ČNB platný pro osobu provádějící přepočet ke dni
      vzniku povinnosti přiznat daň

    • 29. 6. 2010 14:43

      Peťka (neregistrovaný) 195.39.93.---

      Re: DPH - přijetí služby z EU
      Můžete prosím konkrétně, jak mám postupovat?

    • 29. 6. 2010 14:58

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: DPH - přijetí služby z EU
      Na fakturu doplnit údaje dle § 31 , do přiznání bych dala
      kurzem ČNB 25.5. ( ke dni uskuteč, které nastalo dřív než vystavení=doplnění dokladu) + a - a do přiznání za květen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).