Hlavní navigace

Zaúčtování

• (neregistrovaný) 85.70.113.---

30. 6. 2010 12:50

Jsme s.r.o. a v minulém roce nám odběratel nezaplatil fakturu 21073kč za zboží. Předali jsme to právníkovi.
    Přisly od něj faktury:
    - za žalobu a režijní materiál 4480 bez dph + 851 dph
    - exekuce 4480 bez dph + 851 dph
    zaúčtovala jsem to jako služby a dph uplatnila.
    Nyní byla připsána na náš účet od právníka část vymožené pohledávky v částce 7985kč.
    V účetnictví mi pohledávka visí jako nezplacená, mohu to zaúčtovat jako částečnou úhradu této pohledávky?
    Děkuji předem, setkávám se s tím poprvé.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 6. 2010 13:53

annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

Re: zaúčtování
      Postupujte podle smlouvy s právníkem. Měl by vám sdělit, jak velká částka byla vymožena. Náklady na právníka hradí dlužník? Pokud ano, pak započte právník úhradu nákladů za vymožení pohledávky s úhradou vaší poj¨hledávky za dlužníkem?

• 30. 6. 2010 15:19

KR (neregistrovaný) 85.70.113.---

Náklady na právníka hradí dlužník.Smlouva prý není, ale bylo mi řečeno, že se dá klidně dodatečně vyhotovit.Tak jsem v háji, protože teď nevím, co s tím.Údajně byla vymožena částka 7985 a přeposlána na náš účet.

• 30. 6. 2010 17:09

annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

Na základě dohody bych navrhla vzájemný zápočet. Zároveň ale by jste měli mít zaúčtovánu pohledávku za dlužníkem na úhradu nákladů souvisejících s právním vymáháním (ve výši, jak vám vyúčtoval právník). S největší pravděpodobností bude i tuto částku hradit dlužník na účet právníka. Proto ten vzájemný zápočet, aby jste si finance nepřeposílali.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).