Hlavní navigace

Pronájem kamionu-pojištění (§36, odst.11

  • (neregistrovaný) 86.49.89.---

    1. 7. 2010 10:17

    Dobrý den, mám prosbu: chceme pronajmout kamion, který jsme měli v depozitu. Máme sjednanou cenu za pronájem a musíme zákazníkovi také vyčíslit havarijní, povinné pojištění a silniční daň. Můžeme tyto částky (pakliže budou přesně ve smlouvě vyčísleny) vyfakturovat bez DPH? Musíme účtovat přes trojkové účty? Nechápu tu větu "vynaložené jménem a na účet osoby". Pojištění platíme svým jménem a na náš účet - je sjednáno na naší společnost. Tedy bychom tuto podmínku nesplnili? Nebo musí být celý pronájem včetně položek za pojištění a silnici zdaněny na výstupu 20% DPH. Moc děkuji za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 7. 2010 12:02

      R (neregistrovaný) 77.104.252.---

      Re: pronájem kamionu-pojištění (§36, ods
      Pokud budete účtovat přes účty 3.. netýká se potom pojištění DPH. Pokud ale cenu pojištění budete účtovat ve vyšší ceně, než je cena sjednaná s pojiťovnou musíte účtovat i DPH 20% protože se jedná o zdanitelné plnění. Pokud budete přeúčtovávat pojistné ve stejné výši a budete účtovat přes 5.. musíte i přeúčtování uvádět do DPH jako osvobozené plnění.

    • 2. 7. 2010 17:21

      Mína (neregistrovaný) 86.49.89.---

      Re: pronájem kamionu-pojištění (§36, ods
      Moc děkuji, pojištění bude přeúčtováno ve stejné výši (respektive jsme vypočetli adekvátní částku za měsíc) - jinak platíme pojištění čtvrtletně. To účtování přes trojky, to jsme si myslela, že budu muset (tz. v DPH přiznání se mi tyto vafakturované částky nikde neobjeví ?)

      Děkuji moc

    • 2. 7. 2010 19:44

      Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

      Re: pronájem kamionu-pojištění (§36, ods
      objeví se jako osvobozené plnění ř. 50, event. i ř.51 - kolonka bez nároku na odpočet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).