Hlavní navigace

OSVČ zalohy

• (neregistrovaný) 83.240.113.---

2. 7. 2010 11:25

Dobrý den,jsem OSVČ a dobrovolné nemocenské pojištění i neplatím.Ted jsem měl uraz a dlouhodobe budu mít neschopenku.že nedostanu nemocenské mi je jasné,ale musím platit zálohy na soc. a zdrav. pojistění?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 7. 2010 11:45

R (neregistrovaný) 77.104.252.---

Re: OSVČ zalohy
      pošlete kopii neschopenky na OSSZ a ZP, od dalšího měsíce nemusíte platit zálohy. pokud budete nemocen celý kalendářní měsíc snižujete o tento měsic i v přehledech za rok 2010 počet kal.měsíců pro povinnost plateb pojištění.

• 2. 7. 2010 12:43

Danulka717 (neregistrovaný) 91.195.107.---

Co se týče OSSZ toto není pravda, pokud Vás OSSZ nevyplácí, musíte platit zálohy. Osvobození je pouze v případě, že vyplácí oni neschopenku. Pokud se jedná o dlouhodobější situaci je asi jediným řešením odhlásit se z OSSZ (pokud činnost nevykonáváte, nemusíte být přihlášen, potom samozřejmě toto období nejde do důchodu).

• 2. 7. 2010 14:11

v.e.n.d.y.

Souhlasím, pokud si dobrovolně neplatíte nemocenské pojištění aspon v minimální výši 56,- Kč měsíčně, musíte stále platit zálohy, nebo přerušit své podnikání....

• 2. 7. 2010 14:15

mil (neregistrovaný) 62.240.178.---

Je pravda, že po dobu nemoci (celý kal.měsíc) nemusíte platit zálohy na zdravotní pojištění, ale pokud nedoložíte zdr.pojišťovně doklad o vaší účasti na nemoc. pojištění (od OSSZ), nemůžete tyto měsíce vyloučit z výpočtu zdravotního pojištění - na Přehledu za rok 2010, tj. musíte vlastně doplatit pojistné za tyto měsíce po podání Přehledu.

• 2. 7. 2010 20:46

Rudolf (neregistrovaný) 83.240.113.---

Děkuji za odpovedi, a jelikož se u mne bude jednat o dlouhodobou neschopnost, vyplatí se mi ještě ted přihlásit se k dobrovolné učasti na nemocenském a zaplat aspon jeden mesíc a pak si nechat napsat neschopenku?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).