Hlavní navigace

Osvobozená plnění

  • (neregistrovaný) 213.19.85.---

    6. 7. 2010 11:14

    Prosím zkušenějsí o radu. Mám klienta, který se stal plátcem DPH a uskutečňuje pouze osvobozená plnění - služby pro plátce DPH se sídlem v Irsku. Nevím, jestli se jedná o plnění osvobozená s nárokem na odpočet nebo ne. Jiná plnění nemá, jen ta osvobozená. Počítá se koeficient nebo není nárok na odpoče DPH vůbec? A jak bude vypadat přiznání k DPH? Děkuji za odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 7. 2010 12:09

      Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

      Re: Osvobozená plnění
      § 9/1 - místem plnění při poskytnutí služby pro osobu povinnou je místo, kde má příjemce služby sídlo.
      pak plnění z těchto uskutečněných služeb dáváte do ř. 21 DP v ceně bez daně a do souhrnného lášení kod 3.

    • 6. 7. 2010 13:58

      Julie H. (neregistrovaný) 213.19.85.---

      Re: Osvobozená plnění
      A počítá se koeficiet? Nebo není vůbec nárok na odpočet DPH?

    • 6. 7. 2010 19:51

      Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

      Re: Osvobozená plnění
      koeficient počítáte, pokud máte plnění uskutečněná dle § 51 na ř. 50 DP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).