Re: stav dovolené na výpl. pásce
Podle mého názoru by na poslední výplatní pásce měla být nula (a takto to také dělám). Protože dovolenou je třeba pokrátit a pokrácenou vyčerpat nebo proplatit. Pokud správně stanovím nový nárok dovolené (po krácení), pak je nula na výplatní pásce důkazem čerpání nebo proplacení (nebo kombinací obojího) správného počtu dní. Jakýkoliv jiný "stav" než nula je pak důvodem k hledání chyby. Pokud ponechám celoroční nárok, nemusím si nějakého drobného rozdílu všimnout.
Děkuji oběma za odpověď
>Podle mého názoru by na poslední výplatní pásce měla
>být nula (a takto to také dělám). Protože dovolenou je
>třeba pokrátit a pokrácenou vyčerpat nebo proplatit.
>Pokud správně stanovím nový nárok dovolené (po
>krácení), pak je nula na výplatní pásce důkazem čerpání nebo
>proplacení (nebo kombinací obojího) správného počtu
>dní. Jakýkoliv jiný "stav" než nula je pak důvodem k
>hledání chyby. Pokud ponechám celoroční nárok, nemusím si
>nějakého drobného rozdílu všimnout.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
7. 7. 2010 9:39
Dobrý den,
chci se jen zeptat na takovou maličkost. Na výp. pásce se uvádí běžně stav dovolené ke konci roku, ale pokud zam-ec podá výpověď nebo z jiného důvodu skončí PP, uvádíte na poslední výplatní pásce stav dovolené 0? Předpokládejme, že v posledním měsíci PP je poměrná část dovolené vyčerpána nebo proplacena. Nebo necháváte stále stené číslo - tedy do konce roku?
Díky za názory