Hlavní navigace

Stravné tuzemsko-krácení ?

 • (neregistrovaný)

  8. 7. 2010 7:49

  Dobrý den, potřebovala bych poradit.Obědy nám dováží firma. Cenu obědu platí firma /55 %/ a zaměstnanec.Zaměstnanec měl objednaný oběd /den dopředu/, který snědl. Zároveň byl vyslán na služební cestu / 5-12 hod/. Jak to bude se stravným ? Bude se krátit ?
  Děkuji za radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 7. 2010 12:09

   annonym (neregistrovaný)

   Re: stravné tuzemsko-krácení ?
   Stravné nebudete krátit z důvodu poskytnutí oběda při pracovní směně. Podle podmínek má zaměstnanec buď nárok jak na oběd, tak na stravné na služ. cestě. Nebo má nárok pouze na oběd, nebo má nárok pouze na stravné.
   Pokud zaměstnanec po skončení pracovní směny nastoupí pracovní cestu, při níž mu vzniká nárok na stravné, má nárok i na oběd v zaměstnání.
   Stejně se postupuje v situaci, kdy zaměstnanec odpracoval jen část pracovní směny a v jejím průběhu nastoupil pracovní cestu trvající v tomto dni méně než 5 hodin, při níž mu nevznikl nárok na stravné - to ale není váš případ, jelikož zaměstnanec byl na prac. cestě více jak 5 hod.).
   Pokud by ale zaměstnanec odpracoval jen část pracovní směny a byl vyslán na prac. cestu delší jak 5 hod, pak nárok na oběd nemá.
   Z dotazu není zřejmé, zda odpracoval celou směnu či nikoliv.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).