Hlavní navigace

Pronájem chaty-musím mít ŽL?

  • (neregistrovaný) 193.165.72.---

    8. 7. 2010 12:06

    musím mít pro provozování pronájmu chaty ŽL nebo stačí jen příjmy zdanit daní z příjmu?
    Děkuji za info
    Jaroslav

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 7. 2010 12:13

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: pronájem chaty-musím mít ŽL?
      Pronájem nemovitostí není živností.
      Žádné oprávnění nepotřebujete. Roční přílmy po odpočtu výdajů zdaníte dle § 9 ZDP. Pokud nebudete uplatňovat skutečné výdaje, lze uplatnit výdaje ve výši 30 % z příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).