Hlavní navigace

Odškodnění pracovního úrazu

  • (neregistrovaný)

    8. 7. 2010 12:26

    Zaslali jsme všechny potřebné dokumenty k odškodnění PÚ našeho zaměstnance - má srážky ze mzdy. Z kooperativy nám volali, že z důvodu srážek ze mzdy, musíme odškodnit my a taky nám sdělili, že bychom měli krátit alespon o 10 % (zaměstnanec si amputoval prsty). Můžete mi prosím poradit, jak provést toto odškodnění? To mám zadat do mzdového programu nebo nějak výdajovým pokladním dokladem a jen mu předat peníze? Celou požadovanou částku nejspíše pokrátíme o těch 10 %, tzn. že mu vyplatíme o těch 10 % méně. A jak je to s tou srážkou? Ta by se podle mě měla provést pouze z náhrady ztráty na výdělku - už z pokrácené náhrady? Vůbec nevím jak to mám řešit, je to náš první případ, dříve se to vše odeslalo na pojištovnu a ta odškodnila a byl s tím pokoj. Děkuju moc za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 7. 2010 14:12

      jaba (neregistrovaný)

      Re: Odškodnění pracovního úrazu
      Nekomplikovala bych si to. Nechte to vyplatit pojišťovnou a až Vám pošlou vyrozumění o odškodnění PÚ připočtěte vyplacený čistý ušlý výdělek k čisté mzdě daného měsíce a z této částky pak spočítejte celkovou výši srážky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).