Re: Odmena jednatele a SP a ZP
Jednatel nikdy nemůže mít pracovní smlouvu, může mít pouze dohodu o výkonu funkce jednatele podle obch.zákoníku. Z odměny se odvede pouze sociální pojištění ( neodvádí se důchodové), zdravotní a zdaní se,o obdobně jako u zaměstnance - pokud jste navíc ve firmě ještě jako zaměstnanec, zdaňují se oba příjmy dohromady. Musí také proběhnout řádné přihlášení k SP a ZP, s příslušným kodem pro jednatele.
Re: Odmena jednatele a SP a ZP
omlouvám se za špatné vyjádření..ano, je to smlouva o výkonu funkce jednatele..si připadám jako pkáraný žáček první třídy :-)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
13. 7. 2010 15:16
Mame ve firme jednatele, ktery dostava odmenu 10000 mesicne bez pracovni smlouvy. Jake procento SP a ZP mam za nej odvest. Jesli spravne chapu, to kdyby mel pracovni smlouvu, bylo by SP a ZP jako u klasickeho zamestnance (SP 6.5+25%, ZP 4.5+9%). A kdyz pracovni smlouvu nema a nahlasen na PSSZ pod kodem R?
Moc prosim o radu.