Hlavní navigace

Dar - co je výše daru?

  • (neregistrovaný) 77.104.210.---

    14. 7. 2010 10:17

    Dobrý den,
    věcný dar nezisk. organizaci - původně nakoupeno jako zboží zaúčtováno 132/131 a uplatněna DPH z přij.fa.
    výdejka ze skl. v nákupní ceně 504(resp. 543)/132
    DPH předpokládám, že odvedu ze základní prodejní ceny, kterou máme stanovenou nebo z ceny při pořízení zboží, tj. z nákupní ceny zboží???? zaúčtuji 543/132 ?
    A co je pro mě výše daru - zboží v hodnotě obv. prodejní ceny (tj. z ceny, za kterou bych zboží prodala) nebo zboží v hodnotě nákupní ceny plus odvedená DPH?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 7. 2010 7:49

      Hugo_Fantozzi (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Dar - co je výše daru?
      Dobrý den,
      podle mého soudu zde uplatníte § 36/6/a ZDPH a DPH odvedete z prodejní ceny, protože tuto můžete určit. Teprve pokud nelze u dodání zboží podle § 13/4 určit "obvyklou" cenu, jdete na vynaložené náklady. Zde ovšem jednoznačně obvyklou cenu znáte. Pokud splňujete podmínky ZDP o daňové uznatelnosti daru ve smyslu § 20/8 ZDP, pak i takto odvedené DPH účtované 543/343 bude součástí hodnoty daru, který odečtete podle uvedeného ustanovení jako položku snižující základ daně (ř. 260 daňového přiznání k DPPO a tabulka G.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).